Czech English German

Okolí

Nejsevernější bod Rakouska Nejsevernější bod Rakouska..

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Nejsevernější bod Rakouska je hraniční místo, kde se stýkají národní turistické trasy České republiky a Rakouska . Tento výchozí bod se nachází na státní hranici, na soutoku Koš..


Kámen republiky Kámen republiky

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Kámen republiky je pomník vztahující se k událostem spojeným s okupací Československa na počátku druhé světové války. Nachází se v blízkosti lesního hotelu Peršlák, nedaleko stát..


Staňkovský rybník Staňkovský rybník

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Staňkovský rybník se nachází blízko Chlumu u Třeboně v Jižních Čechách. Hráz rybníku stojí přímo v obci Staňkov. Staňkovský rybník se rozprostírá při hranici s Rakousekm v CHKO T..


Hamerské skály Hamerské skály

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hamerské skály jsou přírodní památkou u obce Hradiště . Nachází se na jihu České republiky , přibližně 2 km severozápadně od města Nová Bystřice . Žulový masiv o délce přibližně ..


Rybník Rožmberk Rybník Rožmberk

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rybník Rožmberk leží v nadmořské výšce 427 m, v okrese Jindřichův Hradec, cca. 6 km severně od Třeboně. Je největším rybníkem nejen v České republice, ale zároveň i ve střední Ev..


Historické šicí stroje Historické šicí stroje

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Historické šicí stroje je název pro speciální expozici věnovanou šicím strojům. Ta se nachází v Jižních Čechách, v Jindřichově Hradci . Autorem expozice Historické šicí stroje je..


Rybník Hejtman Rybník Hejtman

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rybník Hejtman je přírodní vodní plocha. Nachází v Jižních Čechách v obci Chlum u Třeboně. Rybník Hejtman má rozlohu 85 ha. Je hojně využíván k rekreaci a také rybolovu. Je možn..


Třeboň Třeboň

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Třeboň je historické město na jihu Česka . Leží v Jihočeském kraji. Město Třeboň je známé především díky lázním, okolním rybníkům a překrásné krajině. Sídlí tu také jeden z nejst..


Krýzovy Jesličky Krýzovy Jesličky

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Krýzovy Jesličky jsou největší lidový mechanický betlém na světě. Nachází se ve městě Jindřichův Hradec na Jihu České republiky. Jesličky jsou součástí Muzea Jindřichohradecka. K..


Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec Státní hrad a zámek Jindři..

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Na hradu a zámku jsme byla před dvěma roky. Na vnitří prohlídku jsme nešli,ale i exteriér stál za to. Pěkné nádvoří se zlatou kašnou, upravená zahrada. Je tu také restarace. Hrad..


Zámek Třeboň Zámek Třeboň

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Třeboň je renesanční objekt v jihozápadní části historického města Třeboň . Město leží na severním okraji rybníka Svět, v Jihočeském kraji v České republice. Zámek Třeboň..


Jindřichův Hradec Jindřichův Hradec

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Jedno z nejhezčích měst, která v Česku existují. Na hradě jsou minimálně dva prohlídkové okruhy, ten s černou kuchyní je obzvláště zajímavý, Z celého hradu a zámku je vidět, že p..


Rybník Vajgar Rybník Vajgar

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rybník Vajgar se nachází v centru města na Hamerském potoce těsně před ústím do řeky Nežárky. Leží ve městě Jindřichův Hradec v Jižních Čechách. První písemná zmínka o rybníku..


Aquapark Jindřichův Hradec Aquapark Jindřichův Hradec..

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Aquapark Jindřichův Hradec je plavecký areál skladající se z vnitřní a venkovní části. Nahcází se ve městě Jidřichův Hradec na jihu České republiky. V letech 1989 až 1991 byl po..


Schwarzenberská hrobka Schwarzenberská hrobka

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Schwarzenberská hrobka se nachází v obci Domanín, nedaleko Třeboně v České republice. Jedná se o hrobku rodu Schwarzenberků. Hrobku nechala postavit Eleonora Schwarzenberková. Sc..


Osika Osika

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Osika je rybník a autokemp v turistické oblasti Česká Kanada . Nachází se na přibližně 4 km severovýchodně od města Nová Bystřice. V blízkosti státní hranice mezi Českou republik..


Klášter Klášter

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Klášter je místo v Jižních Čechách, kde stál bývalý paulánský klášter ze 16. století. Nachází se v nádherném prostředí turistické oblasti Česká Kanada . Do současnosti se z klášt..


Vysoký kámen Vysoký kámen

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Vysoký kámen je nejvyšší vrchol turistické oblasti Česká Kanada . Nachází se přibližně 3,5 km jižně od města Kunžak v jižní části České republiky . Vrchol se nachází v nadmořské..


Muzeum čs. opevnění Klášter II Muzeum čs. opevnění Klášte..

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Muzeum čs. opevnění Klášter II je sezónní expozice první linie pohraničního opevnění. Nachází se v turistické oblasti Česká Kanada v jižní části České republiky . Pro veřejnost ..


Hrad Landštejn Hrad Landštejn

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Landštejn se nachází v České republice . Leží na jihu země, v Jihočeském kraji, mezi městy Nová Bystřice a Slavonice . Hrad Landštejn sloužil jako pevnost, která chránila s..


Veselí nad Lužnicí Veselí nad Lužnicí

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Veselí nad Lužnicí je malé jihočeské město na řece Lužnici. Leží v severní části Jihočeského kraje, přibližně 30 km od Českých Budějovic. V rovinaté krajině lesů a ry..


Zámek Červená Lhota Zámek Červená Lhota

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Červená Lhota se nachází v Jižních Čechách asi 20 km od města Jindřichův Hradec. Jedná se o romantický zámek vystavěný na místě původní středověké tvrze. Zámek Červená ..


Maříž Maříž

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Maříž je vesnička proslulá především ruční keramikou. Nachází se u státní hranice mezi Českou republikou a Rakouskem . Přibližně 3 km jihozápadně od městečka Slavonice , jehož j..


Hrad Heidenreichstein Hrad Heidenreichstein

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Heidenreichstein je vodní hrad v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, 17 km severovýchodně od města Gmünd , v městečku Heidenreichstein . Střídání hradn..


Borovany Borovany

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Borovany jsou menším českým příhraničním městem v Jihočeském kraji. Nacházejí se zhruba 15 km od Českých Budějovic v podhůří Novohradských ..


 Slavonické podzemí Slavonické podzemí

31km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Slavonické podzemí je jednou z nejstaršch části města. Nachází se ve městě Slavonice v České republice. Podzemí je značně rozsáhlé a vzniklo zřejmě v 13. století při budování mě..


Slavonice Slavonice

31km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Slavonice jsou malebné městečko na jižním okraji Českomoravské vrchoviny , v České republice . Leží asi 50 km na jih od Jihlavy . Slavonice se nacházejí blízko hranice s Rakouske..


Petříkov Petříkov

26km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Petříkov je malá vesnička na jihu České republiky . Nachází se asi 30 km jihovýchodně od Českých Budějovic , kousek od rakouských hranic. V dnešní době (2011) zde žije přibližně ..


Montserrat Montserrat

33km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Montserrat je vrchol (548 m) a poutní místo s kostelem Panny Marie. Nachází se u Cizkrajova, přibližně 5 km severovýchodně od města Slavonice , na jihu České republiky . Montserr..


Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Troc..

30km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Památník Jana Žižky z Trocnova je místo připomínající narození slavného husitského vojevůdce českého původu Jana Žižky. Nachází se v Česku , v jihočeském kraji, cca 3 km od Borov..


Zámecký areál Žirovnice Zámecký areál Žirovnice..

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámecký areál Žirovnice je zámek v České republice . Nachází se v obci Žirovnice v kraji Vysočina, asi 140 km jihovýchodně od Prahy . Zámecký areál Žirovnice proslavil zejména ne..


Černá věž České Budějovice Černá věž České Budějovice..

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Černá věž České Budějovice je dominantou města České Budějovice. Nachází se v centru města na jihu České republiky. Byla postavena jako strážní a hlásná věž a současně též jako z..


Samsonova kašna Samsonova kašna

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Samsonova kašna je barokní kašna. Stojí na náměstí Přemysla Otakara II. ve městě České Budějovice . Patří mezi největší kašny v České republice a současně je významnou památk..


Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích Alšova Jihočeská Galerie v..

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Alšova Jihočeská Galerie v Českých Budějovicích je součástí uměleckohistorického muzea Jihočeského kraje v České republice . Jeho tři budovy leží v Českých Budějovicích , v Hlubo..


České Budějovice České Budějovice

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

České budějovice jsou mnoc pěkné město. Jejich náměstí ve tvaru čtverce a černá věž je užasná je z ní krásný výhled.Uprostřed náměstí velká kašna. Velká možnost restaurací a i ub..


Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonembenefit pluscv-2008


sodexoahr

Počet návštěv

Dnes85
Tento měsíc2847
CELKEM199398

wifi 139

ZahradaTransparent

handi