csende

Tipy na výlet

Tipy na výlet

Poloha Příbraze je pro turistu, cyklistu,vodáka či rybáře naprosto ideální. Ačkoli neleží přímo na hlavní trase J. Hradec – Č.Budějovice, je odtud všude blízko. Mohli bychom se rozepsat na mnoho stran a nabízet vám bezpočet možných výletů, historických památek či kulturních akcí. Místo toho vám jen stručně nastíníme možné varianty a na konkrétní akce ( Folková růže v Jindřichově Hradci, Čochtanova Třeboň, koncerty na zámku ve Stráži atd. ) vás upozorníme přímo u nás či aktuálně na našich webových stránkách v průběhu celé sezóny.

Nejbližší historickou památkou je zámek ve Stráži nad Nežárkou. Její majitelkou byla proslulá operní pěvkyně Ema Destinnová. Stráž je vzdálená asi 3 km, což je ideální pro pěší vycházky. Pro pěší turistiku je zde celá řada zajímavých cílů – Chlum u Třeboně, Jemčina, zastávky u řek Lužnice, Nežárka, Nová řeka a další.

Vzdálenější místa jsou pak J. Hradec a Třeboň. Můžeme říci, že Příbraz se nachází v přesné polovině mezi těmito městy, kdy do každého je to cca 15 km.

Jindřichově Hradci můžete navštívit státní hrad a zámek, zámecké akvárium sladkovodních ryb, Krýzovy jesličky, úzkokolejnou dráhu, 15 poledník či nově zbudovaný venkovní aquapark.

Třeboň pak jako lázeňské město nabízí kromě celé řady lázeňský procedur, nově vybudované Wellnescentrum Aqua Viva se slanou vodou v lázních Aurora, návštěvu zámku, Schwanzenberské hrobky, naučné stezky kolo rybníka Svět a mnoho kulturních akcí.

Pro rybáře bude asi nejzajímavější oblast Chlumu u Třeboně, kde je možnost rybolovu na rybnících Hejtman, Staňkov, dále pak na Suchdolských pískovnách a samozřejmě již na zmíněných řekách Lužnici, Nové řece a Nežárce.

Pro milovníky romantiky doporučujeme výlet na hrad Landštejn, ležící uprostřed České Kanady a na česko-moravsko-rakouském trojmezí. 
Vzhledem k tomu, že v Chlumu u Třeboně ( 12 km ) je vybudován hraniční přechod pro pěší a cyklisty, můžete zvolit i výlet k našim rakouským sousedům. A pokud by jste se chtěli podívat dále, pak hraniční přechod pro automobily je vybudován v Nové Bystřici ( 19 km ) či v Halámkách ( 39 km ).

Nacházíme se v oblasti rybníků, a tak nesmíme zapomenout na cyklovýlety např. po Nadějské soustavě či k rybníku Rožmberk a dalším.
Pokud si rádi zahrajete golf, pak vám doporučujeme golfové hřiště v Nové Bystřici a pro milovníky tenisu je přímo v Příbrazi vybudován tenisový kurt.

A abychom měli nabídku kompletní je samozřejmě možné náš penzion využít jako zázemí a vyzkoušet si v posledních letech tak oblíbené vodáctví a sjet si některé úseky řek Lužnice a Nové řeky.benefit plus

cv-2008
pohadkove 250

ahr

Počet návštěv

Dnes32
Tento týden1203
Celkem302233

wifi 139

ZahradaTransparent

handi